Wyprzedaże i promocje modowe

Jak można skutecznie zmniejszyć cienie pod oczami?

Stresujące codzienne sytuacje, choroby, zła dieta, czy też nieodpowiednia pielęgnacja są powodem powstawania cieni pod oczami. Zasinienia, które zmieniają wygląd na gorszy, osłabiają poczucie wartości, a także są wskazówką informującą, że organizm nie odpowiednio funkcjonuje. Warto przyglądnąć się przyczynie powstawania cieni oraz spróbować je zlikwidować, nie tylko sposobami domowymi, ale również poprzez skorzystanie z medycyny estetycznej.

Zasinienia i cienie – dlaczego powstają?

Niewyspanie i stres są powodami, z jakich powstają cienie pod oczami oraz zasinienia. Efekt nieprzespanych nocy to zaburzenia przepływu krwi i niedotlenienie komórek, widoczny poprzez powstawanie sińców. Dodatkowo cienie pojawiają się także przy występowaniu chorób takich jak zaburzenia hormonalne, alergia, nadciśnienie, chora tarczyca, anemia, problemy z nerkami, cukrzyca, chora wątroba i serce oraz uwarunkowanie genetyczne (płytko unaczyniona skóra). Zdarza się, że sińce powstają poprzez pęknięte naczynka i wypływ podskórny krwi lub z powodu małej ilości tkanki tłuszczowej, która nie zapewnia elastyczności skóry. Cienie mogą powstawać, gdy w organizmie brak różnych witamin np E, K, A, B12 oraz kwas foliowy.

Jak zmniejszyć cienie poprzez dietę

Likwidacja cieni lub ich zmniejszenie, będzie możliwe dzięki wprowadzeniu kilku nawyków dietetycznych. m. in.: – odstawienie używek np. papierosów, gdyż mają niekorzystny wpływ na skórę. Dym dodatkowo podrażnia oczy, powodując zmęczenie oraz puchnięcie. – ograniczenie soli. Układ krążenia przez nią nie działa odpowiednio, uwidaczniając naczynia krwionośne. – skomponowanie spożywania odpowiednich pokarmów, dzięki dostarczaniu większej ilości minerałów i witamin. Również w formie suplementów aptecznych. – pilnowanie długości snu. Za mała ilość sprawia, że skóra blednie, uwidaczniając cienie oraz opuchliznę. Najlepiej w przewietrzonej i chłodnej sypialni. – regularne sprawdzanie stanu zdrowia. Alergie lub nieodkryte choroby, także powodują cienie pod oczami. Odpowiednie zapobieganie i leczenie poprawia stan skóry i likwiduje cienie. – stosowanie kosmetyków (zajrzyj na nasze kosmetyczne wyprzedaże). Rozjaśniające kremy oraz te, które zmniejszają opuchnięcia, a także kremy z filtrami, regenerujące i nawilżające, z dobrymi naturalnymi składami będą pomocą w pielęgnacji skóry jednoczenie zmniejszając zasinienia.

Likwidacja cieni w domu

Bardzo dobre wyniki w likwidacji cieni przynosi torebka z herbatą. Zaparzona, schłodzona, nawet w zamrażalniku, następnie przyłożona do zamkniętych oczu (na około 15 minut) sprawi zmniejszenie widoczności oraz dużą poprawę w stanie skóry. Nie powinno się jednak wybierać w tym celu rumianku, gdyż może powodować alergię. Najprościej i najbezpieczniej używać czarną herbatę. Sposobem drugim jest ogórek pocięty na plasterki i przykładanie do oczu. Poprzez swoje właściwości rozjaśniające, nawilżające oraz wspomagające zwalczanie wolnych rodników świetnie regeneruje naskórek. Masaże są także dobrym pomysłem. Dzięki uciskaniu opuszkiem palca skóry, pobudza się i usprawnia przepływ krwi przez naczynia żylne. Korzystanie z ćwiczeń oczu, takich jak zmienianie odległości przedmiotów na które one patrzą, pobudza do pracy mięśnie, które utrzymują gałkę oczną.

Cienie pod oczami a zabiegi medycyny estetycznej

Osoby których problemy wynikają ze zbyt małej tkanki tłuszczowej, posiadają możliwość korzystania z zabiegu mezoterapii, czyli dostarczania składników odżywczych przez zastrzyki w skórę. Lekarz przeprowadza ją w znieczuleniu miejscowym, poprzez serię wstrzyknięć kwasu hialuronowego, witamin oraz mikroelementów w naskórek okolic oczu. Innym wykonywanym często zabiegiem są peelingi rozjaśniające. Zawierające w swoim składzie argininę i kwas mlekowy, poprawiają krążenie, uelastyczniają, rozjaśniają, a także zmniejszają głębokość zmarszczek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *