Wyprzedaże i promocje modowe

Jakie kosmetyki do makijażu stosować latem, a które pominąć?

Latem jest bardzo gorąco, a kosmetyki do makijażu ścierają się z twarzy szybko. Malować się czy nie? Przeczytaj, co nałożyć, a co pominąć, żeby ładnie wyglądać na plaży i nie tylko.

Makijaż latem – czy jest potrzebny?

Jest ważny na co dzień. Upalny dzień nie zwalnia z malowania twarzy. Lato to czas urlopów, różnych wyjazdów. Jednak nie tylko, bo czas spędzamy także wśród ludzi. I trzeba ładnie się prezentować w pracy, na mieście, na zakupach, innych miejscach. Twarz bez makijażu nie wygląda atrakcyjnie. Nawet, jak posiadasz ładną cerę bez większych niedoskonałości. Możesz to sprawdzić, malując cześć twarzy, a drugą zostawić niepomalowaną. Potem uzupełnisz drugą połowę lub zmyjesz nałożone kosmetyki. Zobaczysz, że makijaż upiększa w bardzo ładny sposób. Twarz staje się ładniejsza. Wzrasta pewność siebie latem.

Makijaż latem – co jest niezbędne do jego wykonania?

Decydując się na letni makijaż, nie musisz nakładać wszystkich kosmetyków do tego przeznaczonych. Możesz użyć tylko tych, które poprawią wygląd twarzy. Co zastosować?

Szminka – usta zawsze warto podkreślać. Można użyć jasnego koloru szminki, który będzie naturalnie wyglądał. Na przykład różowa szminka będzie pasowała wielu kobietom. Warto pamiętać o szmince ochronnej, która także czasami jest dostępna w kolorze.

Kremy typu BB – zastąpią podkład, a nawet krem do twarzy, dzięki temu, że pielęgnują skórę. Są dostosowane do jej rodzaju.
Tusz do rzęs czy przedłużanie – rzęsy można pomalować tuszem. Świetne lato będzie przedłużanie rzęs, które jest wykonywane w wielu salonach kosmetycznych. Latem można wypróbować różne sposoby. Oczy podkreślą sztuczne rzęsy przedłużone przez stylistkę, która ma odpowiednie kwalifikacje zawodowe zdobyte na kursie.

Kredka, wosk, żel, henna, czyli co na brwi – dowolna metoda stylizacji brwi pomoże udoskonalić ich codzienny wygląd. Kolor zmywalny uzyskasz, stosując kredki do brwi w różnych odcieniach. Wybierz najlepszą, próbując kilka wersji kolorystycznych. Kolor trwały uzyskasz, nakładając wybrany kolor henny do brwi, który zmyje się po jakimś czasie. Nie wytrzyma zbyt długo, bo henna stopniowo traci początkowy kolor w miarę mycia twarzy. Gdy chcesz kolor na kilka lat udaj się do profesjonalnej linergistki na makijaż permanentny brwi, który ma różne ceny w każdym mieście. Usługa ta jest oferowana w wielu miejscach. Tam linergistka po profesjonalnym szkoleniu zajmie się twoimi brwiami.

Korektor do makijażu – zakryje niedoskonałości, które powstały na twarzy. Na przykład drobne naczynka, przebarwienia, cienie pod oczami, inne. Istnieje kolor korektor w różnych kolorach do wyboru i każdy służy do zakrycia innych zmian. Gdy korektor ma beżowy odcień, to dopasuje się koloru podkładu lub kremu BB, który zastosujesz.

Makijaż latem – jakie kosmetyki można pominąć?

Cienie do powiek – nie muszą być nakładane na oczy, gdy jest upalny dzień. Można nałożyć jeden lub użyć do tego celu rozświetlacz do twarzy, który zapewni błysk na oku. Będzie ładnie wyglądał i zapewni ładny makijaż dzienny na lato i nie tylko.
Tusz do rzęs – jeśli masz przedłużone rzęsy wybraną metodą, to nie stosuj już tuszu. Zaoszczędzisz czas, a także pieniądze, które wydasz coś innego niż tusz. Rzęsy sztuczne wyglądają bardzo ładnie i nie trzeba ich jeszcze dodatkowo malować.
Rozświetlacz, bronzer, róż do policzków – te kosmetyki do makijażu możesz pominąć przy wykonywaniu letniego makijażu. Nie są potrzebne, żeby ładnie wyglądać. Nakładając je, narażasz się na kolorowe plamy różu, bronzera. Rozświetlacz ma neutralny odcień i można nim lekko rozświetlić twarz, a także ciało. Nie jest to jednak konieczność w upalny dzień. Temperatura przekracza trzydzieści stopni i to wszystko może się szybko zetrzeć.

Puder matujący lub inny do makijażu – stosowany na podkład lub krem BB daje efekt matujący, który jest ładny latem. Jest to jednak zbędna warstwa w upał. Bez problemu można zrezygnować z nakładania pudru i wybrać lekki podkład.

Konturówki do ust, eyelinery – nie trzeba ich stosować w ciepły dzień. Lato nie sprzyja trwałości tego typu kosmetyków.

Oczu można nie malować kredką, a także nie podkreślać ust konturówką. Na usta nałóż szminkę kolorową lub ochronną. Usta będą ładnie wyglądać bez konturu.
Jak widać, są kosmetyki do makijażu, które można stosować latem i ładnie wyglądać. Są także te, które można pominąć, nakładając makijaż letni.”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!