Wyprzedaże i promocje modowe

Naturalne farby do włosów – jak z nich korzystać?

Chcesz pokryć siwe włosy lub po prostu masz ochotę na zmianę koloru, ale wolisz nie stosować chemicznych farb do włosów? Naturalne środki koloryzujące na bazie roślin to idealne rozwiązanie na farbowanie. Są niedrogie i łatwe stosowaniu, a efekty farbowania pozytywnie Cię zaskoczą.

O szkodliwości syntetycznych farb do włosów mówi się coraz częściej. Mogą one powodować silne reakcje alergiczne (prowadzące nawet do całkowitej utraty włosów), podrażnienia, a nawet są podejrzewane o przyczynianie się do powstawania chorób nowotworowych. Ponadto wiele z nich negatywnie wpływa na kondycję naszych włosów. Sprawdź zatem, jak stosować naturalne farby do włosów.

Naturalna koloryzacja włosów- jak wybrać odpowiedni preparat?

Naturalne ziołowe farby do włosów produkowane są na bazie takich substancji barwiących jak henna, cassia czy indygo.
Dają one praktycznie nieograniczone możliwości koloryzacji. Możemy uzyskać odcienie od blond po głęboką czerń. Koloryzacja może być półtrwała lub trwała. Możemy też być pewne, że farba roślinna w 100% pokryje siwe włosy.
Wybierając naturalny preparat koloryzujący, kierujmy się przede wszystkim tym, jaki efekt chcemy uzyskać. Zanim dokonamy zakupu, przyjrzyjmy się dokładnie różnym odcieniom i efektom, jakie można uzyskać w zależności od naszego wyjściowego koloru włosów.

Farb do włosów zawierających naturalne składniki jest coraz więcej. Cieszą się one rosnącą popularnością, ponieważ coraz więcej konsumentek zwraca uwagę na to, jak kosmetyki, których używamy, wpływają na nasze zdrowie i środowisko naturalne. Do wyboru mamy mnóstwo nowoczesnych preparatów. Są wśród nich takie, które są w pełni naturalne, jak i te jedynie z domieszką substancji naturalnych. Warto wybierać te ekologiczne, sprawdzonych firm, posiadające certyfikaty jakości.

Preparaty koloryzujące na bazie henny dostępne są w formie gotowej pasty do nałożenia na włosy lub proszku, z którego same musimy przygotować pastę koloryzującą. Te pierwsze z pewnością są o wiele łatwiejsze i wygodniejsze w stosowaniu, jednak to farby w proszku są bardziej ekonomiczne.

Jakie są zalety naturalnych farb do włosów?

Syntetyczne preparaty do farbowania mogą uszkadzać włosy. Często powodują ich nadmierne przesuszenie, uszkadzają ich delikatną strukturę, a stosowane długotrwale mogą nawet doprowadzić do ich łamania się i nadmiernego wypadania.
Natomiast farby ziołowe, nie tylko pomogą nam uzyskać piękny głęboki i lśniący kolor, ale również wpłyną zbawiennie na kondycję naszych włosów oraz skóry głowy.

Środki na bazie henny działają inaczej niż tradycyjne farby. Nie powodują one rozchylenia łusek i nie wnikają do wnętrza włosa, a osadzają się na jego powierzchni. Dzięki temu nie tylko nie niszczą jego struktury, ale jeszcze powodują pogrubienie oraz nadają intensywny i trwały blask.

Są one też niezwykle korzystne dla skóry głowy. Nie powodują podrażnień, a wręcz pomagają je zlikwidować oraz zawierają liczne substancje czynne, które pobudzają do pracy i odżywiają cebulki włosowe. Stosując farby roślinne regularnie, możemy więc liczyć na wzmocnienie czupryny i pobudzenie wzrostu nowych włosów.

Pamiętajmy, że jeśli chcemy spróbować naturalnej koloryzacji, powinnyśmy odczekać kilka tygodni (co najmniej trzy) od użycia chemicznej farby do włosów, aby zapobiec niekontrolowanej reakcji składników naturalnych i syntetycznych.

Ponadto, jeśli mamy długie lub bardzo gęste włosy, zakupmy dwa opakowania preparatu, ponieważ jedno może okazać się niewystarczające. Przed przystąpieniem do koloryzacji przeczytajmy dokładnie instrukcję na opakowaniu i dokładnie jej przestrzegajmy. Jeżeli nie potrafimy same zastosować takiej farby, poprośmy o pomoc fryzjera. Nie wstydźmy się- w wielu salonach fryzjerskich koloryzacja preparatem przyniesionym przez klientkę to standardowa usługa.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *