Wyprzedaże i promocje modowe

Kosmetyki do cery wrażliwej – co znajdziemy w sprzedaży?

Wiele osób musi się zmagać z wrażliwą cerą, której codzienna pielęgnacja jest bardzo trudna. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków tworzonych właśnie z myślą o takich osobach. Jeśli ktoś musi zmagać się z wrażliwą cerą powinien się takimi propozycjami zainteresować.

Charakterystyka cery wrażliwej

Co do tego, że skóra wrażliwa jest najtrudniejszym typem skóry zgodzi się praktycznie każdy. Nigdy nie wiemy bowiem jak będzie reagować na kosmetyki, ani co będzie się działo, gdy pojawią się przykre dolegliwości z nią związane. Reakcja skóry jest nieprzewidywalna z tego względu, że konsekwencje stosowania poszczególnych produktów są uzależnione od indywidualnych problemów jakie ze skórą występują. Cera wrażliwa może dawać z jednej strony odczucia subiektywne, które będzie zauważał jedynie jej posiadacz jak i obiektywne, do których zalicza się łuszczenie, zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie, mrowienie. Specjaliści mówią o czterech rodzajach skóry wrażliwej. Pierwszy to rumień wynikający z emocji, stresu, zmiany temperatury, picia alkoholu, drugi typ to rumień i poczucie ściągnięcia oraz łuszczenie się skóry. Typ trzeci to zaczerwienienie, mrowienie i uczucie ściągnięcia, czwarty związany jest z menstruacją.

Jak oczyszczać cerę wrażliwą?

Warto podkreślić, że już samo oczyszczanie skóry wrażliwej będzie bardzo trudne. Proces ten musi być realizowany delikatnie, by nie doprowadzić do zaczerwienień i podrażnień. Oczyszczanie skóry wrażliwej warto realizować kosmetykami lekko tłustymi i co ważne hipoalergicznymi. Najlepsze są naturalne kosmetyki, w których nie będzie barwników, mydła czy konserwantów. Chodzi o to, by minimalizować ewentualne podrażnienia.

Jak złuszczać cerę wrażliwą?

Wśród zabiegów, które zastosować można dla cery wrażliwej jest złuszczanie. Wykorzystujemy do tego odpowiednio dobrany peeling z delikatnych środków myjących, które usuną szorstkość skóry i nie spowodują jej wysuszenia. Warta uwagi jest również woda termalna, która ma działanie kojące, łagodzące i regenerujące.

Nawilżenie cery wrażliwej

Jednak samo oczyszczenie skóry nic nam nie da jeśli nie doprowadzimy do jej odpowiedniego nawilżenia. Skórę trzeba będzie nawilżać z użyciem odpowiedniego kremu do twarzy. Ma on chronić przed czynnikami zewnętrznymi, powinien również ograniczać pojawiające się podrażnienia i zaczerwienienia. Krem koi skórę i redukuje nieprzyjemne dolegliwości.

  •  

Pielęgnowanie skóry wrażliwej

Co do pielęgnacji skóry wrażliwej to przede wszystkim trzeba stawiać na minimalizm. Należy unikać wody z mydłem i tradycyjnych żeli do mycia ciała. Dla takiej skóry bardzo istotne są wszelkie okresy przejściowe, zmiany pogody. Nagła zmiana temperatury może powiększać problem nadwrażliwości, dlatego jeśli wiemy, że taka nagła zmiana nastąpi warto się na to przygotować i zastosować odpowiednią pielęgnację. Wychodząc na zewnątrz w przypadku złej pogody, silnego, chłodnego wiatru należy zadbać o stosowne zabezpieczenie cery i ubranie, które w większości będzie zasłaniać naszą skórę.

Domowa pielęgnacja cery wrażliwej

Trzeba zauważyć, że poza wspomaganiem kosmetycznym z jakiego możemy korzystać otrzymamy także liczne domowe porady, dzięki którym będzie można minimalizować konsekwencje posiadania cery wrażliwej. Zaczynamy od tego, by unikać herbaty, kawy i napojów gazowanych. Nie powinno się palić papierosów, pić alkoholu, lepiej unikać ostrych potraw. Skórę należy przemywać dwa razy dziennie produktem z neutralnym pH. Unikajmy używania syntetycznych materiałów zarówno w ciągu dnia jak i w trakcie snu. Dla cery wrażliwe zawsze korzystne będzie spożywanie dużej ilości wody, ponieważ dzięki temu można będzie nawodnić organizm. Dermatolodzy zauważają, że zbawienny wpływ na cerę wrażliwą może mieć olej lniany, dlatego warto go wprowadzić do codziennej pielęgnacji.

  •  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!