Wyprzedaże i promocje modowe

Na czym polega opalanie natryskowe?

Mnóstwo zadbanych kobiet marzy o tym, aby o każdej porze roku cieszyć się piękną, złocistą opalenizną. Gdy aura nie sprzyja i trudno pozyskać naturalną opaleniznę warto sięgnąć po inne sprawdzone sposoby. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się opalanie natryskowe.

Słońce, solarium czy samoopalacz – co wybrać?

Niemalże każda kobieta uwielbia w letni czas wylegiwać się na słońcu, bowiem dzięki temu może cieszyć się piękną, złocistą opalenizną. Niemniej jak powszechnie wiadomo, opalanie na słońcu nie jest to do końca bezpieczne. Zatem aby skutecznie chronić swoje ciało, warto używać skutecznych filtrów, a na twarz bloker – krem 50SPF.

Wadą opalania z pomocą naturalnego słońca jest to, że zajmuje ono sporo czasu, a w naszym klimacie jest to możliwe tylko w sezonie letnim.

W związku z tym mnóstwo kobiet korzysta z solarium, które to również nie do końca jest dobrym rozwiązaniem, bowiem jest to bardzo niezdrowa opcja. Coraz więcej kobiet słusznie zauważa, że na solarium jest szkoda czasu oraz zdrowia. Aby mieć opaloną skórę trzeba z niego korzystać regularnie przez dłuższy czas, a jak wiadomo nieustanne wysuszanie skóry sprawia, że szybciej się ona starzeje.

Innym sposobem na posiadanie opalonej cery jest stosowanie samoopalaczy. Niemniej większość z nich tworzy nieestetyczne plamy i zacieki. Z kolei po użyciu kremów brązujących często efekt jest zbyt delikatny, a więc nie do końca zadowalający. Bardzo korzystną alternatywą dla tych sposobów jest natryskowe opalanie.

Czym jest natryskowe opalanie?

Jest ono bardzo korzystnym rozwiązaniem dla tych osób ,które to nie mają całorocznego dostępu do słońca oraz dla tych które nie to chcą zniszczyć sobie skóry. Ponadto jest to świetna alternatywa dla tych kobiet, które nie są zwolenniczkami brązujących specyfików.

Opalanie to jest skutecznym zabiegiem polegającym na rozpyleniu na powierzchni skóry kosmetyku samoopalającego w postaci delikatnej mgiełki za pomocą specjalnej maszyny – airbrush.

Kosmetyk ten jest rozprowadzany warstwa po warstwie na poszczególne partie ciała. W pełni zadowalające efekty są widoczne niemalże od razu. Samoopalacz ten jest wzbogacony o kolor wstępny, co jest bardzo pomocne podczas nakładania preparatu oraz pozwala uniknąć nieestetycznych plam i zacieków. Prawdziwy kolor opalenizny utrwala się w ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu. Mogą go stosować zarówno kobiety, jak i dla mężczyzn.

W jaki sposób wygląda zabieg opalania natryskowego?

Przed wykonaniem opalania natryskowego należy zawsze wykonać dokładny peeling całego ciała, a później do czasu zabiegu nie nakładać na skórę jakichkolwiek preparatów takich jak: antyperspiranty, balsamy czy kremy.

Ten nowoczesny zabieg jest zazwyczaj przeprowadzany w stringach. Nieco wstydliwe kobiety mogą też pozwolić sobie na założenie biustonosza lub bikini. Przed rozpoczęciem zabiegu każdy klient otrzymuje tzw. sticky feet, a więc samoprzylepne ochraniacze do stóp, a następnie wchodzi do specjalnego namiotu, gdzie w celu uniknięcia plam aplikowany jest na dłonie, stopy, kolana oraz łokcie specjalny balsam. Po wykonaniu tej czynności rozpoczyna się właściwy zabieg, a więc natryskowe opalanie. Jest on bardzo ekspresowy, bowiem trwa około 10-15 minut.

Czy natryskowe opalanie brudzi ubrania?

Co prawda opalanie to brudzi ubrania, niemniej można je z łatwością usunąć. W tym celu wystarczy użyć temperatury wody tylko o 30 stopniach.

Warto pamiętać o tym, aby tuż po wykonaniu zabiegu założyć na siebie ciemną oraz luźną odzież która to nie uszkodzi koloru wstępnego. Po upływie kilku dniach preparat ten przestaje całkowicie brudzić ubrania.

Panny Młode, które to kilka dni przed ślubem zdecydowały się na natryskowe opalanie powinny mieć na uwadze fakt, że nałożenie preparatu na skórę może spowodować pobrudzenie sukienki ślubnej, przede wszystkim w tych miejscach, w których najmocniej dotyka ona skórę, czyli pod spodem. Ewentualne palmy będą więc zupełnie niewidoczne dla zgromadzonych na ceremonii.

Jakie są istotne zalety i wady opalania natryskowego?

Piękna, złocista opalenizna utrzymuje się na skórze od 7 do 10 dni. Jej trwałość w dużej mierze jest uzależniona od odpowiedniego przygotowania skóry oraz jej nawilżania po wykonaniu zabiegu. Ponadto wpływ na trwałość opalenizny mają panujące warunki atmosferyczne w jakich przebywa się po wykonaniu zabiegu. Kilka dni po opalaniu natryskowym warto użyć peelingu, bowiem w ten sposób można uniknąć nierównomiernych plam.

Istotną zaletą jest fakt, że tego rodzaju opalanie jest zdrowe oraz w pełni bezpieczne dla skóry. Nie jest szkodliwe pod żadnym względem, zatem na zabieg ten mogą bez problemu zdecydować się kobiety w ciąży.

Niemniej warto pamiętać o tym, że zabiegowi temu nie powinny poddawać się osoby z problemami skórnymi oraz skłonne do alergii. Natomiast w przypadku występowania bielactwa opalanie pokrywa tylko delikatnie białe plamy.

Ponadto z używanym podczas zabiegu preparatem do opalania nie powinny mieć kontaktu świeże tatuaże oraz wszelkie zadrapania i rany. Z kolei starsze tatuaże można bez problemu opalać.
Aby skóra była pięknie opalona i każda kobieta mogła zachwycać swym wyglądem najlepiej jest skorzystać z zabiegu około 1- 3 dni przed ważną dla niej uroczystością.

Cena zabiegu oscyluje się w granicach 80 – 180 zł, w zależności od miasta. Warto czasem pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i skorzystać z tego w pełni skutecznego oraz efektownego zabiegu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *