Wyprzedaże i promocje modowe

Kok – elegancka fryzura na przyjęcie weselne

Ślub to niezwykle ważna chwila, kiedy to zarówno panna młoda jak i zaproszone siostry, kuzynki czy przyjaciółki chcą prezentować się wręcz wyśmienicie. Aby w pełni zachwycić swym wyjątkowym wyglądem wszystkich zgromadzonych gości weselnych niezwykle ważną rolę odgrywa elegancka sukienka damska połączona z pięknym uczesaniem, sprawdź jak ubrać się na wesele w naszym innym wpisie. Jakie są modne fryzury damskie na wesele?

Szyk i elegancja na ślubnym przyjęciu

We współczesnych czasach organizowane imprezy okolicznościowe są dla wielu kobiet doskonałą okazją do tego, aby zachwycić wszystkich uczestników swym niezwykle pięknym oraz oryginalnym wyglądem. Każda kobieta ubrana w piękną, elegancką sukienkę na wesele powinna również zadbać o odpowiednie uczesanie. Modne fryzury na wesele oraz piękny, gustownie dobrany makijaż ślubny stanowią bowiem doskonałe uzupełnienie każdej koktajlowej kreacji. Wybierając się na przyjęcie weselne warto postawić na modne od lat spięte włosy, najlepiej w atrakcyjny i okazały kok.

Kok francuski – eleganckie uczesanie na wesele

Od wielu lat fryzury na wesele koki cieszą się ogromną popularnością. To niezwykle modne oraz eleganckie uczesanie charakteryzuje się związaniem włosów z tyłu lub na czubku głowy. Ta oryginalna fryzura nadaje każdej kobiecie niezwyklej elegancji przy jednoczesnym zachowaniu jej subtelności oraz delikatności. Wśród tego typu uczesań, dużym zainteresowaniem wśród wielu pań lubiących pięknie się prezentować cieszy się kok francuski, określany inaczej „kok banan”. Fryzura ta zachwyca swym niesamowitym pięknem prostoty. Włosy są uczesane w taki sposób, że skręcają się pionowo oraz są pięknie upięte z tyłu. W celu wykonania tego uczesania włosy należy zaczesać zarówno z przodu głowy, jak i jej boku na jedną ze stron, a następnie wygładzić oraz dobrze przytrzymać. Niezwykle ważną rolę podczas czesania stanowi dokładne wygładzenie włosów. Jeżeli fryzjer jest pewny że są one wystarczająco płaskie oraz w pełni gładkie, wówczas rozpoczyna przypinanie włosów wsuwkami na linii przebiegającej przez środek karku. Poszczególne kosmyki włosów należy przypinać metodą krzyżową, a więc zakładając poszczególne pasma jeden na drugi i kierując się nieustannie ku górze głowy. Natomiast luźne włosy, które to zostały wcześniej zaczesane na bok należy skierować ku górze, a następnie skręcić wokół pionowej osi. W końcowym etapie wykonywania tej fryzury należy dokładnie zabezpieczyć trwałość fryzury. Jest to niezwykle ważne, bowiem w przeciwnym razie może ona się rozpaść podczas weselnej zabawy. W celu dokładnego zabezpieczenia fryzury warto sięgnąć po mocny lakier do włosów oraz wsuwki, które to należy wpiąć we włosy w taki sposób, aby były w pełni niewidoczne.

 

Inne koki idealne na weselne przyjęcie

Oprócz francuskiego niezwykle popularny jest wręcz zjawiskowy kok grecki, którego niezwykle ważnym aspektem jest zastosowanie na czubku głowy pokaźnej opaski. Fryzura ta prezentuje się bardzo okazale, bowiem włosy są upięte z tyłu głowy w taki sposób, że mają bardzo dużą objętość.

Kok hiszpański

Kolejną, niezwykle ciekawą stylizacją jest kok hiszpański. Tego typu uczesanie zakłada podwinięcie włosów ku górze, nad linią karku. Fryzura ta jeszcze bardziej okazale prezentuje się, jeśli we włosy zostanie wpięty wybrany kwiat, który to będzie idealnie komponował się z sukienką weselną.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!