Wyprzedaże i promocje modowe

5 pomysłów, jak optycznie powiększyć piersi bez skalpela

Małe piersi to ani problem, ani defekt, a po prostu typ ich budowy, aczkolwiek wielu kobietom, szczególnie zależy na tym, żeby były, albo przynajmniej wydawały się większe. Popularnym rozwiązaniem jest chirurgia estetyczna, która pozwala na dowolne modelowanie nie tylko piersi, ale i całej sylwetki. Interwencja chirurga nie jest jednak konieczna – istnieją proste sposoby na osiągnięcie efektu większych piersi.

Dobrze dobrany strój

Na to, w jaki sposób postrzegane są piersi, również ich rozmiar, można wpływać przez odpowiednie dobranie stroju. Istnieje cały dział literatury poradnikowej, poświęcony modelowaniu sylwetki za pomocą ubrań, między innymi temu, jak optycznie powiększyć piersi. Odpowiednie ubrania potrafią zdziałać cuda, powodując, że sylwetka jest postrzegana zupełnie inaczej niż faktycznie wygląda. Najprostszym sposobem na osiągnięcie pożądanego efektu za pomocą stroju, jest wybór ubrań, które w okolicach dekoltu mają duże nagromadzenie materiału. Pomocne mogą się okazać wszelkiego rodzaju marszczenia, zakładki, czy falbanki, a także odpowiednio naszyte kieszenie. Optycznie zwiększają piersi bluzki z szerokim, a płaskim dekoltem. Sprawdzą się bluzki szerokie, ale przewiązane w talii paskiem. Dobrym pomysłem mogą być również ubrania, o odpowiednich wzorach. Nadadzą się zwłaszcza wzory duże, geometryczne – na przykład szerokie pasy. Dla osób, które mają małe piersi, polecane są ubrania o kroju golfu, jeśli wykonane z dzianiny, to o grubym splocie.

Biustonosz typu push-up

Do osiągnięcia efektu większych piersi, bardzo pomocny może być odpowiednio dobrany stanik typu push-up (z angielskiego – podnosić, dosłownie: popychać do góry). Tego rodzaju staniki zaopatrzone są w odpowiednio dobrane do rozmiaru piersi i pożądanego efektu wkładki, które unoszą piersi do góry i sprawiają, że wydają się większe. Wkładki w tego rodzaju stanikach mogą być wykonane z różnego rodzaju żelowych materiałów, silikonu, czy mieć formę odpowiednio uszytych poduszeczek. Ważne jest, aby stanik typu push-up był odpowiednio dobrany, by całość wyglądała jak najbardziej naturalnie.

Brafitting

To pojęcie funkcjonuje w Polsce dopiero od kilku lat i niewiele osób wie, na czym brafitting właściwie polega. Najprościej mówiąc, jest to sztuka dobierania odpowiedniego do sylwetki, mocno zindywidualizowanego i nieraz szytego na miarę biustonosza, który pomoże nie tylko optycznie zwiększyć piersi, ale także zwiększyć ich rozmiar faktycznie. Dlaczego odpowiednio dobrany biustonosz jest taki ważny? Rodzaj biustonosza i jego rozmiar mają istotny wpływ na kształt piersi. I to nie tylko wtedy, kiedy biustonosz jest noszony. Źle dobrany biustonosz – a zwłaszcza za mały, albo nieodpowiedni do kształtu piersi, noszony latami powoduje trwałą deformację ich kształtu. Tkanka tłuszczowa, z której piersi się składają w głównej mierze ulega przesunięciu na boki, a kształt piersi spłaszczeniu. Winni są tutaj głównie producenci bielizny, którzy oferują biustonosze w zbyt małej ilości rozmiarów. Liczy się przecież nie tylko rozmiar miseczki, ale również wysokość, szerokość, czy położenie piersi. Na szczęście proces ten jest odwracalny i stosując odpowiednie zasady, można powiększyć piersi o jeden, a nawet dwa rozmiary. Po pierwsze, należy dobrać stanik o odpowiednim kształcie. Niestety, tego rodzaju staniki są dość drogie, a dobór może być trudny. Na rynku działa jednak coraz więcej wyspecjalizowanych doradców od brafittingu, którzy mogą bardzo pomóc. Przejście przez kolejne etapy procesu, sprawia, że tkanka tłuszczowa wraca na swoje miejsce, a piersi odzyskują swój właściwy kształt i finalnie ich rozmiar się zwiększa.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to nie tylko chirurgia plastyczna. Dostępne są również nieinwazyjne metody powiększania piersi, do których należą różnego rodzaju masaże, a także stosowanie środków ujędrniających, które efektywnie podnoszą piersi i sprawiają, że wydają się większe. Oferta gabinetów medycyny estetycznej, oraz ceny poszczególnych zabiegów opisane są zazwyczaj szczegółowo na przygotowanych w tym celu stronach internetowych.

Odpowiednie ćwiczenia

Piersi, w głównej mierze składają się z tkanki tłuszczowej, przytycie więc, w naturalny sposób zwiększa je. Wiele kobiet ma naturalną tendencję do odkładania tkanki tłuszczowej w pierwszej kolejności właśnie na piersiach, więc warto wykorzystać to zjawisko. Stosując odpowiednio dobrane ćwiczenia, można zrzucić zbędne kilogramy, pozostawiając jednak pożądaną ilość tkanki tłuszczowej na piersiach. Najlepsze efekty uzyskuje się, zwłaszcza w połączeniu z ujędrniającymi piersi masażami, które dodatkowo je podnoszą. Trenować najlepiej pod okiem doświadczonego instruktora fitness, który posiada odpowiednią do przeprowadzenia treningu wiedzę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *