Keratynowe prostowanie włosów – co warto wiedzieć?

Zdrowe, lśniące, wygładzone włosy, które często obserwować można w reklamach telewizyjnych, to pragnienie wielu kobiet. Dla sporej grupy pań osiągnięcie takiego efektu jest jednak nie lada wyzwaniem. Keratynowe prostowanie włosów to idealne rozwiązanie na tego typu problemy.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Włosy, często na skutek codziennego stosowania rozmaitych produktów do higieny i pielęgnacji, ulegają zniszczeniu, puszą się, elektryzują i brak im odpowiedniego poziomu nawilżenia. Aby poprawić ich ogólną kondycję oraz dodać im blasku i gładkości, wystarczy dostarczyć naturalnego budulca, czyli keratyny. Wprasowanie takiego białka we włosy doskonale wzmacnia i odżywia, dzięki czemu fryzura prezentuje się dobrze nawet bez czasochłonnej stylizacji.

Keratynowe prostowanie to zatem nic innego, jak aplikowanie na całą długość włosów preparatu zawierającego keratynę, a następnie wygładzanie ich dzięki wykorzystaniu urządzenia rozgrzanego do 230°C. Wysoka temperatura sprawia, że otwarciu ulegają łuski włosa, a co za tym idzie – znacznie lepiej wchłaniane są zawarte w preparacie składniki odżywcze, czyli keratyna i witaminy. Efektem tego są proste, gładkie, nabłyszczone włosy o dobrej kondycji i zdrowym wyglądzie.

Sprawdź jak dodać włosom objętości?

Keratynowe prostowanie włosów – przebieg i czas trwania

Keratynowe prostowanie wymaga bardzo dużej precyzji, zatem trzeba przygotować się na to, że zabieg może potrwać nawet kilka godzin. Wiele zależy tu przede wszystkim od długości i gęstości włosów. W skrajnych przypadkach wykonanie wszystkich czynności zajmuje nawet sześć godzin. Przy krótszych i rzadszych włosach keratynowe prostowanie przebiega szybciej, ale trzeba liczyć się z tym, że nawet wtedy czas zabiegu nie będzie krótszy niż dwie godziny. Całość składa się bowiem z kilku etapów – pierwszym jest wspomniane wcześniej nakładanie preparatu keratynowego. Po zaaplikowaniu produktu trzeba odczekać 30 minut, aż wszystko dobrze się wchłonie. Dopiero wtedy włosy – po krótkim suszeniu – można podzielić na pasma, by następnie każde z nich kilkukrotnie prostować gorącym urządzeniem do momentu, aż staną się całkowicie gładkie.

Włosy po keratynowym prostowaniu

Aby utrzymać efekty zabiegu przez parę miesięcy, należy zastosować kilka zasad dotyczących pielęgnacji. Przede wszystkim włosy po keratynowym prostowaniu nie powinny być w ciągu pierwszych 2-3 dni moczone ani upinane, by nie uległy odkształceniom. Należy także zaopatrzyć się w odpowiednie produkty do późniejszego użytku – chodzi tu o szampony, maseczki i odżywki zawierające keratynę. Zawsze trzeba jednak zachować rozsądek i nie stosować przesadnej ilości takich preparatów. Należy również zrezygnować z używania kosmetyków z silikonami, alkoholem, SLS-ami czy solą.

Keratynowe prostowanie włosów w domu

Sporo osób zastanawia się, czy istnieje możliwość przeprowadzania zabiegu keratynowego prostowania w warunkach domowych. W sklepach oferowane są bowiem specjalne kosmetyki do samodzielnego wygładzania włosów. Choć cena bywa kusząca, trzeba mieć świadomość, że efekt takiego działania nigdy nie będzie tak dobry, jak po zabiegu wykonanym w profesjonalnym salonie. Keratynowe prostowanie włosów w domu może się sprawdzić jedynie okazyjnie, np. przed jakąś uroczystością czy sesją zdjęciową. Na długotrwały efekt, czyli taki, jaki gwarantowany jest w salonie (ok. 6 miesięcy), nie ma jednak co liczyć.

Keratynowe prostowanie włosów cena i opinie

Prostowanie włosów za pomocą keratyny to hit ostatnich lat. Ceny takiego zabiegu są bardzo zróżnicowane – zazwyczaj trzeba przygotować się na wydatek rzędu minimum 200 zł. Głównym czynnikiem wpływającym na koszt keratynowego prostowania jest długość włosów. Sporo zależy również od miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg. Na pewno nie należy ufać salonom, które proponują bardzo niskie ceny – w takim wypadkach często użyte są kiepskie preparaty i akcesoria. Aby uniknąć jakichkolwiek rozczarowań, lepiej postawić na profesjonalny, renomowany punkt.

Keratynowe prostowanie włosów cieszy się ogromną popularnością i dobrymi opiniami, choć oczywiście bardzo istotny jest tu właściwy dobór salonu i osoby wykonującej taką czynność. Niezwykle ważne są zatem zarówno zastosowane urządzenia i preparaty, jak i poziom umiejętności fryzjera. W przypadku małego doświadczenia lub niskiej jakości produktów rezultat może nie być zadowalający – keratyna słabo się wchłonie, cebulki ulegną osłabieniu, w efekcie czego włosy w krótkim czasie staną się znów suche, pokręcone, puszące się, a nawet zaczną wypadać.

Warto również wspomnieć, że z decyzją o zabiegu powinny wstrzymać się osoby o włosach silnie rozjaśnianych lub mocno zniszczonych. W takiej sytuacji konieczne jest wcześniejsze poprawienie ich kondycji. Lepiej także trochę zaczekać z prostowaniem, jeśli wcześniej farbowało się włosy – produkt koloryzujący i keratyna powinny być stosowane w odpowiednich odstępach czasowych (najlepiej minimum 2 tygodnie). Trzeba również pamiętać, że włosy po keratynowym prostowaniu wymagają regularnej pielęgnacji starannie dobieranymi kosmetykami. Brak odżywiania włosów sprawi, że szybko wrócą one do swego poprzedniego stanu.

Kok – elegancka fryzura na przyjęcie weselne
Sombre, ombre, bronde czy może ronze? Czym się różnią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close My Cart
Close Recently Viewed
Close
Close
Kategorie