Wyprzedaże i promocje modowe

Sombre, ombre, bronde czy może ronze? Czym się różnią?

O pasemkach we włosach marzy wiele kobiet, nic w tym trudnego wystarczy udać się do odpowiedniego fryzjera i zdecydować się na rozjaśnienie lub pociemnienie niektórych partii swoich włosów. Tutaj zaczyna się drobny problem bo stylista fryzur pyta nas: sombre, ombre, bronde czy może ronze? – i nie zawsze wiadomo jest o co w tym wszystkim chodzi?

Sombre, to inaczej soft ombre

Jest to rodzaj rozjaśnienia włosów, mający na celu nadać im naturalny wygląd. Jest to koloryzacja przeznaczona specjalnie dla kobiet, które nie mają czasu lub nie lubią zbyt często chodzić do fryzjera. Tego rodzaju rozjaśnienie ma za zadanie nadać niegrzecznego wyglądu i takiego niedbałego, włosom na których taka koloryzacja została zastosowana. Ombre i sombre na krótkich włosach jest możliwe i też daje efekt wow.
Jest to dodatkowo taki efekt draśnięcia słońcem a ponadto kolor ten jest kilku wymiarowy, przez co dane włosy zyskują na swojej objętości i sprawiają wrażenie znacznie gęstszych i pełniejszych. Ta forma rozjaśnienia to poziomy 1,2,3.

Ombre, to inaczej cieniowanie włosów

Sombre a ombre to różnice znacznie zauważalne pomiędzy tymi dwoma przykładami koloryzacji. W tym wypadku mamy do czynienia z bardzo odważną formą koloryzacji, przeznaczoną dla kobiet, które chcą być zauważone w tłumie i które lubią zwracać na siebie uwagę. W tej koloryzacji chodzi o zabawę pełną paletą kolorów. Cieniowane włosy mogą mieć równocześnie odcień bardzo ciemny jak i bardzo jasny. Często ombre mylone jest z sombre na czarnych włosach. Natomiast , trzeba zrozumieć, że ombre to bardzo modowe rozjaśnianie włosów i w tym wypadku końcowy efekt zależny jest od stopnia odwagi klientki i od kreatywności jej fryzjera.

Ronze, to inaczej połączenie brązu z rudością

Ronze to opcja przeznaczona dla pań z rudymi włosami. W tym przypadku poddane koloryzacji są włosy rude i dzięki temu kolor włosów przestaje być nudny i płaski. Znacznie zyskuje więcej połysku, przez co włosy przestają być jednolite a stają się mieniące.
Przy tego rodzaju koloryzacji jest ogromna dowolność łączenia różnych poziomów jasnych tonów z różnymi tonami brązów. Doskonale sprawdzają się tutaj połączenia brązów z miedzianym refleksem lub marchewkowym. Taka mieszanina ciemnego odcienia rudości z jasnymi tonami sprawia, że włosy zyskują niepowtarzalny i przy tym bardzo głęboki kolor.

Bronde, to inaczej blond zmieszany z brązem

W tym przypadku koloryzacja polega na połączeniu blondu z brązem Rzecz wygląda tak, że od nasady włosów kolorem bazowym jest, do wyboru, ciemny blond lub jasny brąz. Natomiast długości włosów i same końce poddane są , tak zwanemu pocałunkowi słońca czyli są rozjaśnione. W tym przypadku poziom koloryzacji osiągnął etap 6 i 7. Ten przykład koloryzacji doskonale się sprawdza gdy kobieta ma delikatny typ urody. Równocześnie dodać należy, że jest to koloryzacja bardzo lubiana przez gwiazdy filmowe. Włosy pokolorowane w ten sposób ma Jenifer Aniston i Jessica Alba.
Udając się więc do odpowiedniego stylisty fryzur najlepiej jest się oddać w jego ręce i nie starać się nawet rozumieć niezrozumiałych pojęć.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *