Wyprzedaże i promocje modowe

Płyn do higieny intymnej do mycia twarzy – tak czy nie?

Mycie twarzy płynem do higieny intymnej staje się coraz popularniejsze, zarówno wśród zwykłych kobiet, jak i blogerek czy gwiazd. Czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie? Dlaczego stosowanie płynu do higieny intymnej do mycia twarzy ma jej pomagać?

Zamiast toniku, mydła czy żelu do twarzy

Choć w pierwszym odruchu pomysł ten wydaje się być dość zwariowany, wciąż rośnie rzesza kobiet, które stosują takie rozwiązanie i chwalą je sobie. O tej technice można przeczytać w naprawdę wielu miejscach w sieci, jednak faktem jest, że ma ona tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Zastąpienie żelu do mycia twarzy czy toniku – płynem do higieny intymnej oznacza również wprowadzenie pewnych zmian w pielęgnacji. Czy żel do higieny intymnej do twarzy jest dobrym pomysłem?

Delikatny produkt dla stref o szczególnych potrzebach

Środki przeznaczone do mycia okolic intymnych znajdują szerokie zastosowanie w pielęgnacji twarzy ze względu na to, że są bardzo łagodne. Przeznaczone do utrzymywania w odpowiednim stanie bardzo wrażliwej skóry oraz śluzówki – mogą być również bezpiecznie stosowane do twarzy.

Dodatkowo – żele te charakteryzują się pH zbliżonym do kwaśnego – dzięki czemu wykazują pozytywny wpływ na skórę. Nie tylko oczyszczają, ale również działają przeciwzapalnie, łagodząco oraz antybakteryjnie. Dzięki temu mogą być stosowane nawet na problematyczną skórę trądzikową.

Przeczytaj również Co warto wiedzieć o pędzlach do makijażu?

Jak działa na skórę twarzy płyn do higieny intymnej?

Żele do higieny okolic intymnych pozwalają na “uspokojenie” skóry, która jest skłonna do podrażnień i bardzo delikatna. Dzieje się tak między innymi dzięki kwasowi mlekowemu oraz dodatkom z aloesu, rumianku, bez dodatku substancji zapachowych.

Jednocześnie, zawarte w tego typu preparatach substancje myjące są bardzo delikatne i zapewniają łagodne oczyszczanie. Warto jednak mieć na uwadze, że tego typu preparat nie może zastąpić w codziennej pielęgnacji środków przeznaczonych typowo do mycia twarzy: te bowiem zawierają rozmaite substancje nakierowane na poprawę stanu naskórka (między innymi nawilżające czy silniej oczyszczające).

Przeczytaj również Na czym polega opalanie natryskowe?

Dlaczego warto? Najlepszy plyn do higieny intymnej – jak wybrać?

Oprócz wyżej wskazanych właściwości, niewątpliwą zaletą mycia twarzy żelem do higieny intymnej jest jego cena oraz wszechstronność. Środek, na co dzień stosowany do mycia stref intymnych, może być z powodzeniem wykorzystany do pielęgnacji twarzy – tyle że nieco rzadziej. W ten sposób nie będziemy wydawać dodatkowych środków na poprawę stanu twarzy – ale zamiast tego, upewnimy się, że na co dzień używany preparat zostanie w pełni wykorzystany przed upływem jego terminu ważności. To również doskonałe rozwiązanie na ograniczenie liczby kosmetyków w bagażu – na kilkudniowy wyjazd, z powodzeniem można spakować tylko żel do higieny intymnej, bez produktu do mycia twarzy.

Wśród kobiet szczególną popularnością cieszy się płyn Facelle Sensitive, dostępny w Rossmannie. Co więcej – zdaniem wielu zadowolonych konsumentek – jest on odpowiedni nie tylko do twarzy oraz higieny intymnej, ale również w formie żelu do całego ciała.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!