Wyprzedaże i promocje modowe

Co zrobić, aby nie zbankrutować – czyli sposoby na tańsze kupowanie ciuchów

Zmiany pór roku oznaczają konieczność wymiany garderoby na nadchodzący sezon. Gdzie i jak kupować ubrania, aby nie zbankrutować w szale zakupów?

Po pierwsze – planuj

Kupuj z głową. Możesz oczywiście kupić sześć nowych płaszczyków i cztery pary botków – ale tyle zwyczajnie nie jest Ci potrzebne. Aby oszczędzać, zaplanuj, co Ci się przyda, a także postaraj się, by poszczególne elementy garderoby współgrały ze sobą. Porównaj kolory z tymi obecnymi już w szafie, sprawdź, co naprawdę wymaga wymiany, a co spokojnie posłuży w kolejnym sezonie. Dobrym pomysłem jest również zapoznanie się z aktualną ofertą wybranych sklepów: wiedząc, co dokładnie chcesz kupić, minimalizujesz ryzyko, że weźmiesz jeszcze szereg innych, nieprzydatnych rzeczy.

Po drugie – korzystaj z wyprzedaży

Okazje cenowe tania nowa odzież damska zdarza się kilka razy w roku w największych centrach handlowych. Znane marki organizują wyprzedaże kolekcji sezonowych, dlatego jeśli nie zależy Ci, aby nosić odzież pochodzącą z najnowszej konfekcji – kup na nadchodzący sezon w niższych cenach. Nie możemy też zapomnieć o naszej aplikacji saler.pl, którą wyszukuje wyprzedaże modowe każdego dnia z kilkudziesięciu skltpów internetowych. Warto różnie sprawdzić kalendarz wyprzedaży 2020.

 

Po trzecie – nie bój się sprawdzać w drogich sklepach

Nie tylko sklep z tanimi ubraniami może zaoferować atrakcyjne ceny. Również bardzo drogie marki oferują w okresach wyprzedażowych świetne ceny na swoje produkty – w ten sposób można kupić wspaniałe klasyki (jak biała koszula czy czarne szpilki) za naprawdę nieduże pieniądze.

Po czwarte – po sezonie też jest fajnie

Zakupy po sezonie pozwalają na oszczędzenie naprawdę sporych kwot. Z reguły sklepy chcą po prostu wyzbyć się zalegającego im towaru, dlatego sprzedają go po bardzo niskich cenach. To również świetna okazja na zakup akcesoriów (pasków, bielizny, apaszek). Te zazwyczaj nie wychodzą z mody, dlatego to świetna okazja by oszczędzić.

Po piąte: jakość nie ilość

Jest takie powiedzenie, że skąpy dwa razy traci. Podobnie jest w przypadku odzieży: niekiedy, w imię źle rozumianej oszczędności, kupujemy tanie ubrania niskiej jakości. Te szybko się niszczą, a my musimy kupić kolejne egzemplarze.

Po szóste – uniwersalne kroje i barwy

Nikt nie mówi, że masz kompletnie rezygnować z szaleństwa, ale w każdej damskiej szafie powinna znaleźć się “mała czarna”, a każdy facet – powinien mieć białą koszulę. Pewne części garderoby nigdy nie wychodzą z mody i świetnie komponują się z różnymi strojami.

Po siódme – porównuj ceny

Niekiedy sklepy internetowe i stacjonarne mają zupełnie różne ceny na te same towary. Warto przed zakupem upewnić się, czy taka sytuacja nie ma miejsca również w tym przypadku.

Po ósme – nie daj się oszukać

W sklepach często stoją wieszaki w stylu “wszystko od 9.90” – a po dokładnym przejrzeniu jego zawartości okazuje się, że zaledwie jedna rzecz kosztuje tam faktycznie niespełna 10 zł, a reszta jest o kilkadziesiąt złotych droższa. To trik znany od lat: fakt, że ceny zaczynają się od 10 zł nie oznacza, że są tylko takie.

Po dziewiąte – kupuj używane

Allegro, ciucholandy, Olx i inne platformy. Na wszystkich tych stronach możesz kupić wiele używanych ciuchów w świetnym stanie, które znudziły się właścicielom lub są nietrafionym prezentem. To doskonała forma oszczędności – kupujesz używane rzeczy w doskonałym cenach.

Po dziesiąte – szukaj okazji

Niektóre popularne marki informują swych klubowiczów o nowych promocjach wiadomościami SMS lub e-mail. Warto zatem korzystać z tego typu udogodnień. Jeśli masz konto na Facebooku lub Instagramie – zaobserwuj ulubione marki. Niekiedy podają one kody rabatowe, które pozwalają oszczędzać. Okazji warto też szukać w naszej aplikacji saler.pl

Po jedenaste – korzystaj z istniejących okazji

Niektóre banki (między innymi mBank) oferuje specjalne okazje dla swoich klientów. Wiele marek decyduje się na formę współpracy, w której umożliwiają wygenerowanie kodów rabatowych na przykład w aplikacji bankowej.

Po dwunaste – nie kupuj w pojedynkę

Wyprawa na zakupy z kimś to nie tylko świetna zabawa, ale również znaczna oszczędność pieniędzy. Dlaczego? Wiele sklepów oferuje ciekawe oferty cenowe w stylu 3 za 2. Zakupy solo oznaczają ni mniej ni więcej konieczność zakupu aż dwóch produktów, aby otrzymać trzeci. Wybierając się do sklepu z koleżanką, możecie razem skorzystać z promocji i podzielić się kosztami.

I wreszcie – nie daj się zwariować

Dookoła jest pełno rozmaitych promocji i trzeba umieć ich unikać. Nie wszystkiego potrzebujemy, a największej ilości nieprzemyślanych zakupów dokonujemy właśnie widząc informację w stylu “okazja”. Świetnym wsparciem w niedokonywaniu pochopnych zakupów jest lista: w ten sposób znacznie łatwiej jest nie wrzucić do torby czegoś, czego nie ma wśród rzeczy do kupienia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saler.pl - Wyprzedaże modowe

Pobierz aplikację. Przeglądaj bez reklam!